Tagasi Tühjenda otsing

Santa Tresa Avulisi Sicilia IGT

Viinamarjasort:

Nero d’Avola 100%

Piirkond:

Valmistamise

eripära: 

Sitsiilia IGT, Cerasuolo di Vittoria piirkond.

See fantastiline vein tõestab meile, kui suurepärane koht on Sitsiilia veinide valmistamiseks. Nero d’Avola on Sitsiilia enimtuntud ja enim kasvatatud viinamarjasort. Viinamarjaaedade vanus, kust korjatakse marjad Avulisi veini valmistamiseks on vähemalt 45 aastat vanad. Viinamarjade korje toimub varahommikul, et et vältida marjade ülekuumenemist ennem mahla pressimist. Virde fermentatsioon marjakestadel toimub temperatuuril 24-26C. Peale esimest fermentatsiooni suunatakse vein küpsema uutesse, 500 liitristesse prantsuse tammevaatidesse vähemalt 12 kuuks.

Iseloomustus:

Värvus: sügav, purpurpunane;

Aroom: jõuline, sügav, vürtsine, on tunda mustsõstart, tumedaid metsamarju, röstitud mandlit, kuivatatud musta ploomi, vaniljet;

Maitse: lopsakas, täidlane, elegantne, selgelt on tunda mustsõstart, heas tasakaalus happed ja pehmed tanniinid, väga pika- ja võimsa järelmaitsega.

Serveerimistemp.:

16-18°C

Sobivaim kontekst:

Huvitavat:

Grillitud ja/või röstitud punane liha, ulukiliha, Chili Con Carne, Tex Mex Chili, baquette punase liha ja juustuga, vanemad ja tugevama iseloomuga juustud (näiteks Gouda, mida on laagerdatud 5 aastat).

Seda veini toodetakse aastas vaid 20 000 pudelit. Avulisi tähedab tõlkes sitsiilia dialektist- tehtud Avolast (Nero d’ Avola lühend).

Auhinnad:            Asia Wine Trophy 2014 - Asia Silver

Servaali toote number:
Tootegrupp:
Punane vein
Riik/regioon:
Itaalia
Pakendi tüüp:
0,75 pudel
Pakendi suurus:
0
EAN kood:
Alkoholi protsent:
13.5%
Orgaaniline:
Jah
Tootja:
The Wine People SRL

Viide brändi/tootja kodulehele: http://www.twpwines.com/our-wine-range/santa-tresa/

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist!